Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jeju Air kupują Eastar Jet

Lotnictwo cywilne, 18 grudnia 2019

Południowokoreańskie linie lotnicze Jeju Air zawarły wstępną umowę na zakup 51,17% udziałów w innym nisko kosztowym przewoźniku – Eastar Jet za około 69,5 mld wonów (ok. 59 mln USD). Poinformowały o tym władze spółki dominującej Jeju Air – AK Holdings. Ostateczna umowa ma zostać podpisana do końca roku.

Eastar Jet obsługują 21 samolotami (17 Boeingów 737-800, 2 737-900ER i 2 737 MAX) 4 trasy krajowe i 35 międzynarodowych, głównie do Chin i Japonii. Linie przeżywają obecnie kryzys i od początku roku próbują zmniejszyć zatrudnienie, by obniżyć koszty. Dodatkowych kłopotów przysparzają Eastar Jet uziemione Boeingi 737 MAX8. Przejęcie przez Jeju Air ma zmienić tę sytuację (Koreańskie linie uziemiły Boeingi 737 NG, 2019-10-25).

Linie Jeju Air przeżywają problemy z bezpieczeństwem lotów. Na początku grudnia południowokoreańskie ministerstwo infrastruktury i transportu nałożyło na nie trzy kary za nieprzestrzeganie procedur przez załogi w 2019 / Zdjęcie: JACL

Jeju Air operują 45 Boeingami 737-800 – 42 czarterowanymi i trzema zakupionymi. Obsługują one 6 tras krajowych i 70 międzynarodowych, głównie do Singapuru i innych krajów Azji Południowo-Wschodniej.

Rynek przewozów lotniczych w Republice Korei jest w ostatnich latach bardzo trudny. Na liniach wewnętrznych trwa ostra rywalizacja linii nisko kosztowych. Na trasach zagranicznych problemy stwarza kluczowy rynek japoński, co jest efektem sporów dyplomatycznych. W Korei Południowej już działa sześciu przewoźników budżetowych, a trzech kolejnych ma uruchomić połączenia w przyszłym roku. Analitycy nie mają wątpliwości, że już wkrótce ich konsolidacja będzie musiała przyspieszyć.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.