Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W Rosji rozbiły się dwa Mi-8

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 26 grudnia 2019

Wczoraj w Rosji rozbiły się dwa śmigłowce Mi-8. W Nienieckim okręgu autonomicznym w Okręgu zapolarnym Mi-8 kompanii Komiawiatrans leciał rano z Usinska na platformę Siewiernaja Chajacha. Na jego pokładzie 4 członków załogi i 19 pasażerów – pracowników kompanii naftowej.

Z niewiadomych przyczyn 1,5 km od platformy doszło do twardego lądowania. W jego wyniku kilka osób odniosło lekkie obrażenia. Nikt nie został poważnie ranny. Wszyscy wrócili do Usinska innym śmigłowcem.

Śmigłowiec Mi-8AMT, który rozbił się podczas startu z Bajkitu w Kraju Krasnojarskim / Zdjęcie: MCzS FR

Wczesnym popołudniem, ok. 12:45 czasu lokalnego inny Mi-8 leciał z Bajkitu w Kraju Krasnojarskim na platformę K219. Na jego pokładzie znajdowało się 3 członków załogi i 21 pasażerów. Wkrótce po starcie gwałtowny podmuch wiatru spowodował, że śmigłowiec przewrócił się na bok. W wyniku wypadku obrażenia odniosło 16 osób, z których 5 trafiło do szpitala, a 11 zaopatrzono ambulatoryjnie.

Rozbity śmigłowiec to Mi-8AMT zn. rej. RA-22720, nr ser. 8AMT00643177660U. Należał do kompanii KrasAwia. W śmigłowcu najpoważniejszym uszkodzeniom uległa belka ogonowa i wirnik główny.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.