Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Próby wyposażenia HH-60W

Lotnictwo wojskowe, 09 stycznia 2020

Na początku listopada 2019 do bazy US Air Force Eglin przybył jeden z przedseryjnych śmigłowców HH-60W. W grudniu personel 96. skrzydła rozpoczął próby jego wyposażenia w komorze bezodbiciowej.

HH-60W w komorze bezodbiciowej w bazie Eglin / Zdjęcie: USAF

Badania HH-60W w tzw. wspólnym ośrodku prób naziemnych i integracji uzbrojenia i wyposażenia (ang. Joint Preflight Integration of Munitions and Electronic Systems facility, JPRIMES) potrwają ok. 7 tygodni. W ich trakcie w komorze  bezodbiciowej sprawdzane jest działanie zabudowanych w wiropłacie urządzeń samoobrony i walki elektronicznej oraz ich kompatybilności elektromagnetycznej. W obiektach JPRIMES można badać także uzbrojenie powietrze-powietrze i powietrze-ziemia.

Dane zarejestrowane podczas prób HH-60W w JPRIMES zostaną użyte do sprawdzenia zgodności ze specyfikacjami i ewentualnego wprowadzenia zmian w konstrukcji urządzeń i/lub ich oprogramowaniu.

US Air Force zakupiły 113 HH-60W, przeznaczonych do zadań ratownictwa bojowego. Zastąpią one starsze HH-60G Pave Hawk. Pierwszy seryjny HH-60W ma zostać dostarczony wojsku w kwietniu 2021 (Decyzja o produkcji HH-60W , 2019-09-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.