Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Daglezja-P po raz drugi

Wojska lądowe, 13 stycznia 2020

Inspektorat Uzbrojenia ogłosił postępowanie na wyłonienie dostawcy parków pontonowych Daglezja-P dla Wojska Polskiego. Jest to druga próba nabycia tej klasy sprzętu przeprawowego. Pierwsze postępowanie anulowano w sierpniu 2019 z powodu ograniczenia środków finansowych.

Nowy sprzęt ma pozwolić na wymianę przestarzałych parków PP-64 Wstęga / Zdjęcie: WZInż

IU przewiduje, że do udziału w programie zgłosi się nie więcej niż trzech oferentów. Mają oni czas na złożenie ofert do 11 lutego bieżącego roku. Przewidywana wartość zamówienia to co najmniej 428 tys. euro (1,81 mln zł). Nie sprecyzowano jakiej liczby parków postępowanie dotyczy. Nie przewidziano również wykorzystania prawa opcji, co wskazuje na małą skalę potencjalnego zamówienia.

Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie jednego kryterium – najniższej ceny. Park pontonowy Daglezja-P powinien umożliwiać przeprawę pojazdom gąsienicowym klasy MLC 70 i kołowym klasy MLC 96. Dzięki temu możliwe będzie przeprawianie najcięższych pojazdów w Wojsku Polskim, których masa przekracza zakres nośności używanych PP-64.

Potrzeby sprzętu przeprawowego dla Wojska Polskiego z pewnością przekraczają liczbę 10 parków pontonowych (7 w ramach zamówienia podstawowego i 3 w ramach opcji) planowanych do nabycia w poprzednim postępowaniu. Obecne postępowanie, nawet jeśli dotyczy niewielkiej liczby zestawów pontonowych, może istotnie wpłynąć na zwiększenie mobilności pododdziałów WP.


Drukuj Góra