Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Daglezja-P po raz drugi

Wojska lądowe, 13 stycznia 2020

Inspektorat Uzbrojenia ogłosił postępowanie na wyłonienie dostawcy parków pontonowych Daglezja-P dla Wojska Polskiego. Jest to druga próba nabycia tej klasy sprzętu przeprawowego. Pierwsze postępowanie anulowano w sierpniu 2019 z powodu ograniczenia środków finansowych.

Nowy sprzęt ma pozwolić na wymianę przestarzałych parków PP-64 Wstęga / Zdjęcie: WZInż

IU przewiduje, że do udziału w programie zgłosi się nie więcej niż trzech oferentów. Mają oni czas na złożenie ofert do 11 lutego bieżącego roku. Przewidywana wartość zamówienia to co najmniej 428 tys. euro (1,81 mln zł). Nie sprecyzowano jakiej liczby parków postępowanie dotyczy. Nie przewidziano również wykorzystania prawa opcji, co wskazuje na małą skalę potencjalnego zamówienia.

Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie jednego kryterium – najniższej ceny. Park pontonowy Daglezja-P powinien umożliwiać przeprawę pojazdom gąsienicowym klasy MLC 70 i kołowym klasy MLC 96. Dzięki temu możliwe będzie przeprawianie najcięższych pojazdów w Wojsku Polskim, których masa przekracza zakres nośności używanych PP-64.

Potrzeby sprzętu przeprawowego dla Wojska Polskiego z pewnością przekraczają liczbę 10 parków pontonowych (7 w ramach zamówienia podstawowego i 3 w ramach opcji) planowanych do nabycia w poprzednim postępowaniu. Obecne postępowanie, nawet jeśli dotyczy niewielkiej liczby zestawów pontonowych, może istotnie wpłynąć na zwiększenie mobilności pododdziałów WP.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.