Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Heli-Expo 2020: NASA zamawia H135

Imprezy branżowe, Przemysł lotniczy, Służby państwowe, 30 stycznia 2020

W trakcie odbywającej się w Anaheim wystawy Heli-Expo amerykańska National Aeronautics and Space Administration (NASA, Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej) złożyła zamówienie na 3 śmigłowce H135.

H135 w barwach NASA / Zdjęcie: Airbus

H135 będą operowały z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na Florydzie podczas różnych misji, w tym startów rakiet, ochrony bazy, ratownictwa medycznego i transportu pasażerów. Dwa wiropłaty mają być dostarczone późnym latem br., a trzeci – na początku 2021.

NASA wybrała H135, gdyż Airbus spełnił wszystkie wymagania odnoszące się do zadań, jakie śmigłowce wykonują dla agencji, w tym przewozu specjalistów i służb porządkowych, gaszenia pożarów, szkolenia strzeleckiego i lotów nad dużymi akwenami. H135 sprawdzi się w specyficznym środowisku Florydy, służąc do ochrony zasobów NASA i personelu przez wiele lat – powiedział Dave Ramsey, szef operacji lotniczych NASA w Kennedy Space Centre

W ramach wymiany floty statków powietrznych NASA nabędzie śmigłowce za pośrednictwem Davenport Aviation, certyfikowanej małej spółki prowadzonej przez kobiety i HUBZone, specjalizującej się w dostarczaniu sprzętu lotniczego agencjom federalnym, stanowym i lokalnym.

Nowe śmigłowce pomogą NASA i ludziom zajmującym się eksploracją kosmosu, pracami naukowymi i badaniami w dziedzinie aeronautyki. Liczymy na doskonałą współpracę z NASA w celu zapewnienia agencji najlepszych produktów i usług, służących wypełnieniu jej ważnej misji – dodał Romain Trapp, prezes Airbus Helicopters Inc. i szef regionu Ameryki Północnej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.