Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Heli-Expo 2020: NASA zamawia H135

Imprezy branżowe, Przemysł lotniczy, Służby państwowe, 30 stycznia 2020

W trakcie odbywającej się w Anaheim wystawy Heli-Expo amerykańska National Aeronautics and Space Administration (NASA, Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej) złożyła zamówienie na 3 śmigłowce H135.

H135 w barwach NASA / Zdjęcie: Airbus

H135 będą operowały z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na Florydzie podczas różnych misji, w tym startów rakiet, ochrony bazy, ratownictwa medycznego i transportu pasażerów. Dwa wiropłaty mają być dostarczone późnym latem br., a trzeci – na początku 2021.

NASA wybrała H135, gdyż Airbus spełnił wszystkie wymagania odnoszące się do zadań, jakie śmigłowce wykonują dla agencji, w tym przewozu specjalistów i służb porządkowych, gaszenia pożarów, szkolenia strzeleckiego i lotów nad dużymi akwenami. H135 sprawdzi się w specyficznym środowisku Florydy, służąc do ochrony zasobów NASA i personelu przez wiele lat – powiedział Dave Ramsey, szef operacji lotniczych NASA w Kennedy Space Centre

W ramach wymiany floty statków powietrznych NASA nabędzie śmigłowce za pośrednictwem Davenport Aviation, certyfikowanej małej spółki prowadzonej przez kobiety i HUBZone, specjalizującej się w dostarczaniu sprzętu lotniczego agencjom federalnym, stanowym i lokalnym.

Nowe śmigłowce pomogą NASA i ludziom zajmującym się eksploracją kosmosu, pracami naukowymi i badaniami w dziedzinie aeronautyki. Liczymy na doskonałą współpracę z NASA w celu zapewnienia agencji najlepszych produktów i usług, służących wypełnieniu jej ważnej misji – dodał Romain Trapp, prezes Airbus Helicopters Inc. i szef regionu Ameryki Północnej.


Drukuj Góra