Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Cold Response 2020 coraz bliżej

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Wojska lądowe, 20 lutego 2020

Według informacji amerykańskiego Departamentu Obrony w ćwiczeniu Cold Response 2020 wezmą udział jednostki  sił zbrojnych USA i 9 innych państw. Ćwiczenie rozpocznie się 2 marca i potrwa około miesiąca.

Planowanie ćwiczenia Cold Response 2020 i jego przygotowanie trwało co najmniej kilka miesięcy / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Jak poinformował podczas konferencji norweski kadm. Sverre Engeness, w tegorocznej edycji Cold Response weźmie udział 15-16 tys. żołnierzy z Norwegii, USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Niderlandów, Belgii, Szwecji, Finlandii i Danii. Ćwiczenie będzie skupione na doskonaleniu zdolności pododdziałów taktycznych i obejmie komponent lądowy, desantowy, marynarkę wojenną i lotnictwo. Główna część manewrów odbędzie się w okręgach Troms i Finnmark.

Cold Response to ćwiczenie odbywające się co dwa lata na terenie Norwegii, która jest państwem-gospodarzem. Realizowane jest w surowym klimacie Arktyki, co umożliwia zdobycie cennych doświadczeń pododdziałom działającym w niskich temperaturach i niesprzyjającym, górskim terenie. Daje również pole do doskonalenia współpracy i interoperacyjności z sojusznikami (Koniec misji HMS Iron Duke, 2016-07-06, Wrak C-130 odnaleziony, 2012-03-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.