Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Forpost-R zakupiony przez MO FR

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 02 marca 2020

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej zamówiło 10 zestawów zmodernizowanych taktycznych bezzałogowców Forpost-R. Dostawy zostaną zrealizowane w ciągu 2 lat.

Oblot bezzałogowca Forpost-R miał miejsce w maju 2019 / Zdjęcie: MO FR 

Według komunikatu ministerstwa bezzałogowce zostały zamówione jeszcze w grudniu 2019. Przewiduje się nabycie dalszych 18 zestawów po 3 bsl każdy. Razem z grudniowym zamówieniem da to łącznie 28 zestawów liczących 84 bezzałogowce.

Forpost-R to wersja rozwojowa bsl Forpost, czyli izraelskiego Searchera Mk II. Rosja zakupiła licencję na produkcję Forpostów od IAI w październiku 2010, za 400 mln USD. Ich wytwórcą jest Uralskij Zawod Grażdanskoj Awiacji (UZGA), mieszczący się w Jekaterynburgu (Eskadra bsl Forpost na Krymie, 2019-08-15).

W konstrukcji Forpost-R zastosowano wiele komponentów produkcji rosyjskiej – materiały użyte do budowy płatowca, oprogramowanie, silnik APD-85, a także naziemną stację kierowania. Wyposażenie rozpoznawcze zabudowane ww głowicy optoelektronicznej wzbogacono o wyposażenie radiowe i radarowe, odporne na zakłócenia. Wzrósł także do 100 km zasięg radiolinii. Masa maksymalna bsl Forpost-R to 500 kg, długotrwałość lotu – 18 h, a maksymalny pułap operacyjny – 6000 m.

Podczas wizyty wiceministra obrony FR Aleksieja Kriworuczki podpisany został także kontrakt na zaprojektowanie wariantu bezzałogowca rozpoznawczo-uderzeniowego Altius-RU. Prace nad bezzałogowcami Altius trwają w FR od co najmniej kilku lat. Do tej pory Rosja nie ma tej klasy bezzałogowców. Masa Altius-RU będzie sięgała 6 t, zaś długotrwałość lotu przekroczy 24 h.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.