Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szwecja kupuje Mercedesy

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 02 marca 2020

Szwedzka Försvarets Materielverk (FMV, agencja zamówień obronnych) zawarła kontrakt z Mercedes-Benz AG na zakup 90 samochodów TGB 15, GW CDI 6x6 (zmilitaryzowany wariant Mercedes-Benz G300). Wartość umowy to 200 mln SEK.

Zamówione samochody mają zdolność holowania statków powietrznych o masie do 17 t / Zdjęcie: Försvarsmakten 

Samochody trafią do Flygvapnet (wojsk lotniczych Szwecji), gdzie będą wspierać działania personelu lotniskowego. Wozy będą służyć do holowania statków powietrznych i transportu amunicji, sprzętu i personelu. Mercedesy zastąpią eksploatowane od 1981, całkowicie już przestarzałe samochody Jeep Gladiator, zwane lokalnie Dallasjeeparna. Dostawy nowych pojazdów mają rozpocząć się jeszcze w tym roku i potrwają do 2023.

Wśród najważniejszych wymagań wobec nowych samochodów znalazły się promień skrętu i zdolność do holowania samolotu wielozadaniowego Gripen lub śmigłowca UH-60M czy NH90, przy maksymalnej masie startowej. Zdolności te zweryfikowane zostały poprzez serię testów (Seryjny Gripen E oblatany, 2019-12-05, Ostatnie Black Hawki dla Szwecji, 2012-09-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.