Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Patent na GLUAS

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 17 marca 2020

Na początku marca opublikowany został patent na wystrzeliwany z 40-mm granatnika bezzałogowiec GLUAS (Grenade Launched Unmanned Aerial System).

GLUAS ma być wystrzeliwany jak pocisk, następnie na określonym pułapie rozkładane ma być skrzydło i uruchamiany napęd / Rysunek: U.S. Patent Application 16/120,488

GLUAS to wystrzeliwany z 40-mm granatnika bezzałogowiec, który jest napędzany silnikiem elektrycznym ze śmigłem pchającym. Siłę nośną wytwarza elastyczne skrzydło (podobnie jak w paralotni). GLUAS został opracowany przez dwóch naukowców US Army Research Laboratory: Hao Kanga i Johna Gerdensa.

Bezzałogowiec ma być wystrzeliwany z powszechnie używanych granatników kal. 40 mm, tj. M79, M203 i Mk 19. Dzięki temu ograniczony ma zostać czas dolotu to celu. GLUAS został opracowany wyłącznie jako bsl rozpoznawczy wyposażony w kamerę.

Nie jest jasne, czy zbudowano już prototyp bezzałogowca. Sugerować to mogą podane w patencie dosyć dokładne parametry. Według zapisów patentu GLUAS ma dysponować zasięgiem 2 km, długotrwałością lotu od 30 do 90 min i latać na wysokości ponad 600 m.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.