Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi A320neo dla Air Seychelles

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 19 marca 2020

Spółka Air Lease Corporation poinformowała o dostarczeniu nowego Airbusa A320-200neo, napędzanego silnikami CFM International LEAP-1A26, liniom Air Seychelles. Zastąpi on A320, także dzierżawionego od ALC, którego narodowy przewoźnik Republiki Seszelów eksploatował wcześniej (Pierwszy afrykański użytkownik A320neo, 2019-08-01).

/ Zdjęcie: Air Seychelles 

Noszący znaki rejestracyjne S7-PTI samolot został nazwany Pti Merl Dezil (Acrophalus sechellensis, namorzynek seszelski). Nazwa ta ma zwrócić uwagę na jeden z najbardziej zagrożonych gatunków ptaków żyjących jeszcze na Seszelach. Namorzynek niemal wyginął w ubiegłym stuleciu. Obecnie jego populacja liczy ok. 3000 ptaków żyjących na pięciu wyspach Seszeli.

Pierwszy A320neo, który trafił do Air Seychelles (S7-VEV, na zdjęciu), został natomiast nazwany Veuve (Terpsiphone corvina, muchodławka lśniąca). To kolejny żyjący na tych wyspach gatunek ptaków zagrożony wyginięciem.

Nazwy obydwu samolotów zostały wybrane w ramach konkursu dla pracowników narodowego przewoźnika Republiki Seszelów. Celem przedsięwzięcia jest pokazania zaangażowania linii w podnoszenie świadomości na temat ekosystemu Seszeli i znaczenia ochrony jego endemicznych cech dla przyszłych pokoleń.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.