Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sojuz MS-16 połączył się z MSK

Astronautyka, 11 kwietnia 2020

Roskosmos poinformował, że załogowy pojazd Sojuz MS-16 połączył się z Międzynarodową Stacją Kosmiczną (MSK). Połączenie z modułem Poisk zostało zrealizowane automatycznie 9 kwietnia 2020 o 14:13:21 UTC. Na pokładzie Sojuza znajdowało się 2 kosmonautów rosyjskich – Anatolij Iwaniszin i Iwan Wagner, oraz Amerykanin Christopher Cassidy. Mają spędzić w MSK 196 dób. Plan przewiduje, że przeprowadzą ponad 50 eksperymentów.

Rakieta nośna Sojuz-2.1a z załogowym satelitą Sojuz MS-16 startuje z kosmodromu Bajkonur, 9 kwietnia 2020, 11:05:06 czasu moskiewskiego (08:05:06 UTC) / Zdjęcie: via Roskosmos

Sojuz MS-16 dotarł do MSK zgodnie ze schematem 6-godzinnym. Rakieta nośna Sojuz-2.1a z satelitą wystartowała z 31. platformy kosmodromu Bajkonur (kompleks startowy Wostok) 9 kwietnia 2020 o 11:05:06 czasu moskiewskiego. To pierwsza rakieta tego typu z w pełni rosyjskim systemem sterowania. Do tej pory Rosjanie stosowali rakiety Sojuz-FG z systemem sterowania produkcji ukraińskiej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.