Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rozbił się pakistański MFI-17

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 13 kwietnia 2020

Dziś przed południem rozbił się samolot treningowy MFI-17 wojsk pakistańskich. Jego wrak znaleziono niedaleko Gurjatu w dystrykcie Dih Yak.

W ostatnich sekundach lotu pakistański MFI-17 wznosił się pod dość dużym kątem na niewielkiej wysokości, by na chwilę przed zderzeniem z ziemią zacząć opadać, przechylając się na boki / Zdjęcia: Twitter – Wolfpack

Dwaj lotnicy, którzy nim lecieli, zginęli na miejscu. Według wstępnych informacji to instruktor mjr pil. Umer z Gujratu i uczeń por. Faizan z Kalkaharu.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Z amatorskiego filmu opublikowanego w Internecie wynika, że przed wypadkiem samolot najpierw wznosił się pod dość dużym kątem na niewielkiej wysokości, by po chwili zacząć opadać w niestabilnym locie. Powodem mogło być przeciągnięcie spowodowane błędem pilota lub awaria silnika.

Wrak rozbitego samolotu treningowego MFI-17 pakistańskich wojsk lądowych / Zdjęcie: Twitter – spadex

Rozbity samolot to jednosilnikowy górnopłat PAC MFI-17 nr rej. 11-7358. Należał do armii pakistańskiej. Pakistańskie siły zbrojne używają obecnie ok. 337 MFI-17, w tym armia 217, a wojska lotnicze 120 (4 z nich wypożyczono Nigerii).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.