Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się pakistański MFI-17

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 13 kwietnia 2020

Dziś przed południem rozbił się samolot treningowy MFI-17 wojsk pakistańskich. Jego wrak znaleziono niedaleko Gurjatu w dystrykcie Dih Yak.

W ostatnich sekundach lotu pakistański MFI-17 wznosił się pod dość dużym kątem na niewielkiej wysokości, by na chwilę przed zderzeniem z ziemią zacząć opadać, przechylając się na boki / Zdjęcia: Twitter – Wolfpack

Dwaj lotnicy, którzy nim lecieli, zginęli na miejscu. Według wstępnych informacji to instruktor mjr pil. Umer z Gujratu i uczeń por. Faizan z Kalkaharu.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Z amatorskiego filmu opublikowanego w Internecie wynika, że przed wypadkiem samolot najpierw wznosił się pod dość dużym kątem na niewielkiej wysokości, by po chwili zacząć opadać w niestabilnym locie. Powodem mogło być przeciągnięcie spowodowane błędem pilota lub awaria silnika.

Wrak rozbitego samolotu treningowego MFI-17 pakistańskich wojsk lądowych / Zdjęcie: Twitter – spadex

Rozbity samolot to jednosilnikowy górnopłat PAC MFI-17 nr rej. 11-7358. Należał do armii pakistańskiej. Pakistańskie siły zbrojne używają obecnie ok. 337 MFI-17, w tym armia 217, a wojska lotnicze 120 (4 z nich wypożyczono Nigerii).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.