Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Policyjny MD500E spadł na Houston

Wypadki, Służby państwowe, 02 maja 2020

Dziś w nocy nad Houston śmigłowiec Departamentu Policji MD500E wykonywał lot w związku z wezwaniem dotyczącym ciała pływającego w zalewie. Ok. 2:04 maszyna spadła na osiedle apartamentowców w Imperial Valley w pobliżu Benmar w rejonie Greenspoint w North Houston. Rozbiła się w pobliżu niezamieszkanego budynku – bloku 17000.

Wrak śmigłowca MD500E, który rozbił się dziś po północy w Houston / Zdjęcie: via KHOU-11

W wypadku ciężkie obrażenia odnieśli obaj policjanci, którzy lecieli śmigłowcem. Wydobyto ich z wraku dopiero po jego rozcięciu. Obaj zostali przewiezieni śmigłowcami do szpitala Memorial Hermann. Jeden z policjantów zmarł tam po 4 godzinach. Drugi pozostaje w bardzo ciężkim stanie.

Policjant, który zginął w katastrofie to Tactical Flight Officer Jason Knox. Pozostawił żonę i dwoje małych dzieci.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Nie można wykluczyć, że śmigłowiec został ostrzelany z ziemi. Takie przypadki zdarzają się dość często w czasie lotów na miastami w USA.

Rozbity śmigłowiec to McDonnell Douglas 500E (369E) zn. rej. N8357F, nr ser. 0586E. Należał do Houston Police Department.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.