Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec prób radaru 90K6E

Przemysł zbrojeniowy, 06 maja 2020

Ukroboroneksport opublikował informację o zakończeniu w kwietniu br. testów mobilnego trójwspółrzędnego radaru obserwacji okrężnej 90K6E. Radiolokator został opracowany przez spółkę NWK Iskra, zaś jego publiczny debiut miał miejsce w ubiegłym roku.

Radar 90K6E będzie oferowany również na eksport / Zdjęcie: Ukroboronprom 

W ramach testów zweryfikowano możliwości radaru do wykrywania bezzałogowych statków latających o małej skutecznej powierzchni rozproszenia fal radiolokacyjnych przy maksymalnym zasięgu i na różnych pułapach. Do testów użyto taktycznego bsl Raybird 3 produkowanego przez ukraińską Skyeton Aviation. Według komunikatu Ukroboronpromu w testach wzięły udział także inne urządzenia, tj. radar metrowy MR-1 i radar artyleryjski 1L220UK,

90K6E przeznaczony jest do wykrywania celów przez jednostki wojsk lotniczych i obrony powietrznej. Cele mogą być wykrywane dookolnie w elewacji od 0º do 70º. Radiolokator pracuje w paśmie S. Antena typu DAPAR zapewnia zasięg instrumentalny rzędu 500 km i może pracować wykonując obrót w ciągu 5, 10 lub 20 sekund.

Z radarem zintegrowany został także system identyfikacji swój-obcy (IFF). Stacja radiolokacyjna może zostać przygotowana do pracy w ciągu 15-20 min.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.