Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

2000 h nalotu brytyjskich Chinooków w Mali

Lotnictwo wojskowe, 08 maja 2020

Trzy śmigłowce Chinook HC2 ze składu 1310 Flight (klucza) Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii) stacjonujące w Mali i wspierające oddziały francuskie, walczące z terrorystami w ramach operacji Barkhane oraz siły misji pokojowej ONZ w Mali (Multidimensional Integrated Stabilisation Mission in Mali, MINUSMA) wylatały już ponad 2000 godzin, przewożąc ponad 1000 t ładunku i ponad 12 tys. pasażerów.

Chinooki rozpoczęły operacje lotnicze w Mali w lipcu 2018. Od początku br. załogi brytyjskich śmigłowców spędziły w powietrzu prawie 340 h, przewożąc 247 ton ładunku i 1150 pasażerów. Loty wykonywano w temperaturze do 47oC, często także podczas burz piaskowych.

Nie zaniechaliśmy lotów z powodu pandemii SARS-CoV-2, a Francuzi utrzymali wysokie tempo działania przez cały czas. Kiedy francuscy żołnierze znajdują się w polu, uzupełniamy ich zapasy i w razie potrzeby transportujemy ich pojazdy – powiedział dowódca klucza Wing Commander Si Elsey (Brytyjskie Chinooki przybyły do Mali , 2018-07-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.