Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Parada lotnicza nad Moskwą

Lotnictwo wojskowe, Historia, Imprezy branżowe, 09 maja 2020

Nad Moskwą odbyła się dziś parada lotnicza z okazji 75-lecia zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej (tak w FR nazywana jest II w. św.). Wzięło w niej udział 75 samolotów i śmigłowców. Przeleciały one nad Placem Czerwonym.

Na czele parady leciał najcięższy wojskowy śmigłowiec transportowy na świecie Mi-26 w towarzystwie 4 wielozadaniowych Mi-8MTSz. Za nimi przeleciały trzy piątki śmigłowców Mi-35, Ka-52 i Mi-28N. Samolotom przewodziła maszyna dalekiego rozpoznania i dowodzenia A-50, za którą leciały 3 transportowe Ił-76MD. Lotnictwo bojowe dalekiego zasięgu reprezentowały bombowce Tu-95MS, Tu-22M3 i Tu-160. Jeden z nich pozorował uzupełnianie paliwa z latającego tankowca Ił-78.

Formacja samolotów szturmowych Su-25 ze smugami w barwach flagi rosyjskiej w przelocie nad Kremlem / Zdjęcie: via Twitter

Formacjom lżejszego lotnictwa bojowego przewodziły myśliwce MiG-29SMT i bombowce frontowe Su-24M. Za nimi leciały myśliwce przechwytujące MiG-31K z pociskami hiperdźwiękowymi kompleksu Kinżał i samoloty wielozadaniowe nowej generacji Su-57. Nad Moskwą przeleciały też bombowce frontowe Su-34 oraz myśliwce wielozadaniowe Su-35 i Su-30SM.

W ostatniej grupie samolotów znalazły się zespoły akrobacyjne Russkije witjazi i Striżi. Pokaz zamknęły szturmowe Su-25. Ciągnęły one za sobą smugi w barwach flagi Federacji Rosyjskiej.

Ze względu na pandemię koronawirusa nowego typu władze FR zrezygnowały z tradycyjnej defilady na Placu Czerwonym. Zastąpiły ją uroczystości na mniejszą skalę z udziałem prezydenta Władimira Putina. Bez większych zmian w stosunku do planów odbyła się jedynie parada lotnicza.

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.