Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Iran testuje pocisk aerobalistyczny

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 10 maja 2020

Wojska lotnicze Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej ujawniły, że testują nowy rakietowy pocisk lotniczy klasy powietrze-powierzchnia. Do prób wykorzystywany jest samolot uderzeniowy Su-22M4. Nie można wykluczyć, że nowe pociski są jednak już wprowadzone do uzbrojenia, a ujawnione informacje dotyczą testów sprzed kilku lat.

Kierowany pocisk rakietowy na bazie Fadjr 4 w czasie testów z wykorzystaniem samolotu Su-22M4. Jednocześnie zrzucana jest konwencjonalna bomba lotnicza

Nie podano szczegółów dotyczących testowanego pocisku. Według nieoficjalnych informacji, to zmodyfikowany kierowany pocisk rakietowy Fadjr 4 (GF4R), standardowo wystrzeliwany z wyrzutni lądowej. Jego kaliber wynosi 333 mm.

Kierowany pocisk rakietowy na bazie Fadjr 4 po oddzieleniu się od nosiciela, jeszcze przed włączeniem silnika

Znanych jest kilka wersji pocisku Fadjr 4. Zewnętrznie różnią się one wielkością powierzchni sterowych i głowicą naprowadzającą. Jedna ze znanych wersji pocisku to Fadjr 4CL.

Zasięg Fadjr 4 jest szacowany na 75 km. Pocisk przenosi głowicę bojową o masie 175 kg w kilku wersjach. Wyrzutnia pocisków Fadjr 4 jest przewożona na podwoziu kołowym.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.