Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FAA czekają na Hurony

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 18 maja 2020

Fuerza Aérea Argentina (FAA, wojska lotnicze Argentyny) czekają na zatwierdzenie oficjalnej umowy (Letter of Offer and Acceptance) w celu sfinalizowania transakcji pozyskania 10 samolotów szkolnych TC-12B Huron (wojskowej wersji King Aira A200C). Mają one pochodzić z zapasów lotnictwa US Navy (marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych Ameryki).

/ Zdjęcie: US Navy  

Rząd w Buenos Aires zakłada, że pierwsze 2-3 TC-12B mogłyby trafić do kraju jeszcze przed końcem bieżącego roku. Plany zakładają, że większość Huronów wejdzie w skład II Brigada Aérea z bazy Paraná. Dzięki temu używane obecnie do zadań szkoleniowych DHC-6 Twin Otter z IX Brigada Aérea z bazy Comodoro Rivadavia będą wykonywać wyłącznie operacjach na rzecz należących do FAA linii lotniczych LADE.

Niektóre TC-12B zostaną przydzielone do niektórych brygad lotnictwa jako samoloty łącznikowe. Szef sztabu generalnego FAA brygadier Xavier Isaac, powiedział, że wojsko analizuje możliwość przebudowania jednego z Huronów na samolot wczesnego ostrzegania i kierowania, wyposażony w opracowany przez INVAP rodzimy radiolokator z syntetyczną aperturą.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa i Florencii Lucero Heguy


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.