Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Autonomia dla Squad X

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 03 czerwca 2020

Lockheed Martin przyznał kontrakt wartości 3,5 mln USD na zapewnienie kluczowych zdolności autonomii i sztucznej inteligencji dla programu DARPA Squad X. Mają one zwiększyć skuteczność taktycznych bezzałogowych statków powietrznych i pojazdów lądowych, a także umożliwić wypracowanie prawdziwej współpracy na szczeblu plutonu i niższym między żołnierzami wojsk lądowych i piechoty morskiej i maszynami.

Program Squad X ma zapewnić współdziałanie między żołnierzami wojsk lądowych i piechoty morskiej i maszynami / Zdjęcie: DARPA

Program Squad X składa się z uzupełniających się programów Squad X Experimentation i (już zakończonego) Squad X Core Technologies. Celem jest zaprojektowanie, opracowanie i walidacja prototypów autonomicznego systemu oraz wyposażenie ich w nowatorskie narzędzia wykrywające i technologie gotowe do wdrożenia. Technologie mają poszerzyć świadomość sytuacyjną oddziałów, podczas gdy systemy autonomiczne pozwolą oddziałom zwiększyć ich pole bitwy i obszar oddziaływania.

Zespół badawczo-rozwojowy BAE Systems FAST Labs zapewni systemom taktycznym: zdolności wywiadowcze (Mission Intelligence for Tactical Systems – MITS) poprzez zaawansowane scalanie danych z różnych źródeł, sztuczną inteligencję oraz autonomię. MITS jest wysoce zautomatyzowany i kieruje mobilnymi robotami oraz ich ładunkami za pomocą czujników, jednocześnie zmniejszając obciążenie poznawcze żołnierzy. MITS scala dane z czujników, tworzy świadomość pola bitwy i udostępnia ją żołnierzom z oddziału, a także zapewnia taktyczne wsparcie elektroniczne i kinetyczne oddziałowi podczas manewrowania i ataku na pozycje wroga. Świadomość zsyntetyzowana przez MITS informuje ludzi o podejmowaniu decyzji w złożonych, krytycznych czasowo sytuacjach bojowych i kieruje ciągłym, autonomicznym wyznaczaniem zadań robotom.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.