Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autonomia dla Squad X

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 03 czerwca 2020

Lockheed Martin przyznał kontrakt wartości 3,5 mln USD na zapewnienie kluczowych zdolności autonomii i sztucznej inteligencji dla programu DARPA Squad X. Mają one zwiększyć skuteczność taktycznych bezzałogowych statków powietrznych i pojazdów lądowych, a także umożliwić wypracowanie prawdziwej współpracy na szczeblu plutonu i niższym między żołnierzami wojsk lądowych i piechoty morskiej i maszynami.

Program Squad X ma zapewnić współdziałanie między żołnierzami wojsk lądowych i piechoty morskiej i maszynami / Zdjęcie: DARPA

Program Squad X składa się z uzupełniających się programów Squad X Experimentation i (już zakończonego) Squad X Core Technologies. Celem jest zaprojektowanie, opracowanie i walidacja prototypów autonomicznego systemu oraz wyposażenie ich w nowatorskie narzędzia wykrywające i technologie gotowe do wdrożenia. Technologie mają poszerzyć świadomość sytuacyjną oddziałów, podczas gdy systemy autonomiczne pozwolą oddziałom zwiększyć ich pole bitwy i obszar oddziaływania.

Zespół badawczo-rozwojowy BAE Systems FAST Labs zapewni systemom taktycznym: zdolności wywiadowcze (Mission Intelligence for Tactical Systems – MITS) poprzez zaawansowane scalanie danych z różnych źródeł, sztuczną inteligencję oraz autonomię. MITS jest wysoce zautomatyzowany i kieruje mobilnymi robotami oraz ich ładunkami za pomocą czujników, jednocześnie zmniejszając obciążenie poznawcze żołnierzy. MITS scala dane z czujników, tworzy świadomość pola bitwy i udostępnia ją żołnierzom z oddziału, a także zapewnia taktyczne wsparcie elektroniczne i kinetyczne oddziałowi podczas manewrowania i ataku na pozycje wroga. Świadomość zsyntetyzowana przez MITS informuje ludzi o podejmowaniu decyzji w złożonych, krytycznych czasowo sytuacjach bojowych i kieruje ciągłym, autonomicznym wyznaczaniem zadań robotom.


Drukuj Góra