Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hiszpańskie wozy jadą na Łotwę

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 24 czerwca 2020

Ministerstwo Obrony Hiszpanii poinformowało w mediach społecznościowych o przerzuceniu na Łotwę czołgów podstawowych Leopardo 2E i bojowych wozów piechoty Pizarro. Pojazdy zostaną rozmieszczone w ramach NATO enhanced Forward Presence Battle Group Latvia (Certyfikacja eFP BG Latvia, 2019-02-27).

Wśród hiszpańskich pojazdów transportowanych na Łotwę zauważyć można było bwp Pizarro i transportery M113 / Zdjęcie: MO Hiszpanii 

Sprzęt przetransportowano drogą lądową do portu w Bilbao. Użyte do tego zostały pojazdy logistyczne 1. Grupy Transportowej należącej do Fuerza Logística Operativa (Sił Logistyki Operacyjnej). Na Łotwę sprzęt trafi zaś drogą morską.

Zarówno hiszpańskie czołgi jak i bwp już od dłuższego czasu są rozmieszczone w ramach NATO eFPBG Latvia. Hiszpański kontyngent składa się z kompanii zmechanizowanej (pluton pancerny i dwa plutony zmechanizowane wraz z elementami wsparcia) i kompanii inżynieryjnej. Transportowane pojazdy najprawdopodobniej zastąpią te stacjonujące obecnie na Łotwie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra