Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Hiszpańskie wozy jadą na Łotwę

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 24 czerwca 2020

Ministerstwo Obrony Hiszpanii poinformowało w mediach społecznościowych o przerzuceniu na Łotwę czołgów podstawowych Leopardo 2E i bojowych wozów piechoty Pizarro. Pojazdy zostaną rozmieszczone w ramach NATO enhanced Forward Presence Battle Group Latvia (Certyfikacja eFP BG Latvia, 2019-02-27).

Wśród hiszpańskich pojazdów transportowanych na Łotwę zauważyć można było bwp Pizarro i transportery M113 / Zdjęcie: MO Hiszpanii 

Sprzęt przetransportowano drogą lądową do portu w Bilbao. Użyte do tego zostały pojazdy logistyczne 1. Grupy Transportowej należącej do Fuerza Logística Operativa (Sił Logistyki Operacyjnej). Na Łotwę sprzęt trafi zaś drogą morską.

Zarówno hiszpańskie czołgi jak i bwp już od dłuższego czasu są rozmieszczone w ramach NATO eFPBG Latvia. Hiszpański kontyngent składa się z kompanii zmechanizowanej (pluton pancerny i dwa plutony zmechanizowane wraz z elementami wsparcia) i kompanii inżynieryjnej. Transportowane pojazdy najprawdopodobniej zastąpią te stacjonujące obecnie na Łotwie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.