Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Starlink zdobywa klientów

Astronautyka, 04 sierpnia 2020

W marcu 2020 SpaceX – operator nowo powstającej orbitalnej sieci satelitów telekomunikacyjnych Starlink – otrzymał od amerykańskiej Federal Communications Commission (FCC) licencję na instalację/sprzedaż do jednego miliona anten odbiorczych na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Pokrycie kuli ziemskiej za pomocą satelitów systemu Starlink / Grafika: SpaceX

W połowie czerwca br. SpaceX uruchomił stronę internetową, na której można dokonać wstępnego wyboru oferty Starlink i w ciągu tylko półtora miesiąca zarejestrowało się na niej aż 700 tysięcy potencjalnych użytkowników, mimo tego, że satelitarne łącza internetowe systemu Starlink jeszcze nie są dostępne dla klientów. W związku z tym SpaceX wystąpił 31 lipca 2020 do FCC o zgodę na zwiększenie liczby abonentów do 5 mln w ramach nowej licencji (60 kolejnych satelitów Starlink, 2019-11-11).

Oferta Starlink spotkała się z dużym odzewem, szczególnie z wiejskich obszarów USA, gdzie aktualnie oferowany jest dostęp do Internetu z małymi prędkościami lub wręcz nie ma takiej możliwości (zwłaszcza na obszarach Środkowego Zachodu).

Starlink natomiast oferuje prędkość pobierania treści z Internetu przy częstotliwości aż 24 GHz, tj. z najwyższego pasma dopiero co wprowadzanej sieci telefonii komórkowej 5G. Należy zaznaczyć, że częstotliwości 24 GHz są aktualnie oferowane tylko w śródmieściach największych miast w USA, np. na Manhatannie w Nowym Jorku. W związku z tym rozwój systemu Starlink w pozostałych krajach świata może znacząco zmienić krajobraz rozwoju sieci komórkowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.