Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hiziry trafią do Afryki

Przemysł zbrojeniowy, 04 sierpnia 2020

Turecka spółka Katmerciler poinformowała o przygotowaniu transportu morskiego samochodów opancerzonych Hizir. Trafią one do nieujawnionego odbiorcy z Afryki w ramach ubiegłorocznego kontraktu o wartości 20 mln USD.

Dostawy Hizirów do Afryki zakończą się jeszcze w tym roku / Zdjęcie: Katmerciler 

Samochody zostały załadowane na pokład statku transportowego jeszcze w lipcu. Jak można dostrzec na fotografiach do transportu przygotowano co najmniej 15 Hizirów. Przewiduje się, że całość zamówienia zostanie zrealizowana do końca br.

Katmerciler jest tureckim producentem pojazdów specjalnych i zabudowy specjalnej dla różnego rodzaju pojazdów cywilnych i przeznaczonych dla formacji mundurowych. Realizowany właśnie kontrakt jest pierwszym zamówieniem eksportowym samochodów opancerzonych Hizir. Ich produkcja seryjna rozpoczęła się w 2016. Pojazdy dostarczane były dotychczas wyłącznie na potrzeby Sił Zbrojnych Turcji.

Masa całkowita Hizira wynosi 16 t. Napędzany jest on 8,9-l silnikiem o mocy 400 KM, który umożliwia mu rozwinięcie  maksymalnej prędkości 110 km/h.  Zasięg Hizira to 700 km. Opancerzony pojazd może przewozić maksymalnie 9 żołnierzy. Dno jego kadłuba uformowane jest w kształcie litery V, co zwiększa odporność na wybuchy min i fugasów. Opcjonalnie Hizira, który oferowany jest z kilkoma wariantami wyposażenia specjalistycznego, można uzbroić w zdalnie sterowany moduł uzbrojenia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.