Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podskok SN5

Astronautyka, 06 sierpnia 2020

Wczoraj, 5 sierpnia, spółka SpaceX przeprowadziła próbę w locie swojego demonstratora SN5, który wykonał podskok na wysokość 150 m i bezpiecznie wylądował.

Demonstrator SN5 systemu Starship w trakcie podskoku / Zdjęcie: SpaceX

Próba jest elementem programu Starship (Starship gotowy do testów w locie, 2020-08-01), który w pierwszej kolejności ma umożliwić lądowanie ludzi na Księżycu (jest to program rezerwowy względem realizowanego przez NASA projektu Artemida, z wykorzystaniem rakiety nośnej SLS rozwijanej przez Boeinga). Następnie Elon Musk planuje dzięki rakietom Starship polecieć na Marsa i założyć na Czerwonej Planecie stałe bazy dla ludzi.

 

SpaceX w swoich pracach badawczo-rozwojowych wykorzystuje metodę prób i błędów, co najwyraźniej daje dobre efekty. Do tej pory NASA skupiała się na wykonywaniu wirtualnych symulacji, które trwały latami i nie były skorelowane z rzeczywistymi danymi z lotów w kosmos. Należy zaznaczyć, że to właśnie SpaceX w tym roku umożliwiła powrót astronautów amerykańskich na orbitę wokółziemską dzięki rakiecie Falcon 9 i kapsule Crew Dragon (Kapsuła Crew Dragon na Ziemi, 2020-08-02). Konkurencyjny projekt Boeinga, realizowany metodą wirtualnych symulacji, do tej pory nie udowodnił swojej efektywności (Starliner wylądował po nieudanej misji, 2019-12-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.