Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zaktualizowana oferta TLVS

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 17 sierpnia 2020

Konsorcjum MBDA Deutschland i Lockheed Martin, oferent w programie TLVS, złożyło BAAINBw (Federalnemu Biuru ds. Wyposażenia, Technologii Informatycznych i Wsparcia Eksploatacji Bundeswehry) zaktualizowaną propozycję obejmującą opracowanie, próby, certyfikację i dostawę przyszłego niemieckiego zintegrowanego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej TLVS (Taktisches Luftverteidigungssystem).

Przeznaczeniem TLVS będzie obrona powietrzna terytorium Niemiec i osłona wojsk / Ilustracja: MBDA

Program TLVS będzie wspierać ponad 80 podwykonawców, w tym małe i średnie przedsiębiorstwa. W szczytowej fazie wdrażania pracować przy nim będzie ponad 6000 wysoko wykwalifikowanych pracowników, większość w Niemczech. Wykorzystamy szerokie spektrum kompetencji przemysłowych z obszaru inżynierii systemów, cyberbezpieczeństwa, cyfryzacji, optoelektroniki i elektrotechniki, a także najnowocześniejsze radary. Dzięki nim program TLVS zapewni ochronę przed zaawansowanymi i przyszłymi zagrożeniami powietrznymi oraz rakietowymi – powiedział Thomas Gottschild, dyrektor zarządzający MBDA Deutschland.

Wspierając podstawowe interesy bezpieczeństwa Niemiec, konsorcjum TLVS Joint Venture, zawiązane przez MBDA Deutschland i Lockheed Martin, czerpie z tradycyjnie dobrych doświadczeń z partnerstwa z Niemcami. Dążymy do tworzenia miejsc pracy, dzielenia się wiedzą techniczną i dostarczania zdolności, które przyniosą korzyści przemysłowi po obu stronach Atlantyku. TLVS to nowoczesny system, który może przekształcić niemieckie zdolności obronne i uczynić z Niemiec państwo ramowe NATO w dziedzinie obrony powietrznej i przeciwrakietowej – dodał Scott Arnold, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w Lockheed Martin Missiles and Fire Control.

System TLVS dla Luftwaffe (wojsk lotniczych Niemiec) będzie oparty o rozwiązania z MEADS. W jego skład wejdą dookólne radary kierowania ogniem z anteną fazowaną, wyrzutnie, dwa typy pocisków i stanowiska dowodzenia i kierowania. TLVS będzie systemem sieciocentrycznym, możliwe będzie włączanie w jego skład innych systemów, efektorów i stacji radiolokacyjnych.

Przeznaczeniem TLVS będzie obrona powietrzna terytorium Niemiec i osłona wojsk. System ma być zdolny do wykrywania, namierzania i zwalczania celów powietrznych, takich jak samoloty, bezzałogowce, pociski manewrujące i balistyczne. Do zwalczania najtrudniejszych celów posłużą pociski PAC-3 MSE, zaś tańszym pociskiem do zwalczania mniej priorytetowych celów będzie IRIS-T SL (TLVS coraz bliżej, 2019-11-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.