Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oficjalne wymiary Armaty

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 13 września 2020

Podczas forum Armija-2020 po raz pierwszy oficjalnie ujawniono wymiary rosyjskiego czołgu podstawowego nowej generacji T-14 Armata. Jego producent zaprezentował je w prospekcie reklamowym. Wynika z niego, że T-14 ma długość z lufą równą 10 435 mm. Szerokość czołgu z ekranami burtowymi wynosi 3 820 mm, a wysokość z celownikiem panoramicznym 3 218 mm.

Ilustracja: Gur Khan attacks!

Ulotka rozstrzyga także sprawę karabinu maszynowego, sprzężonego z działkiem 2A82-1M. Okazuje się, że to PKTM kal. 7,62 mm.

Maksymalna, krótkotrwała moc silnika napędzającego wynosi 1500 KM. Moc nominalna jest o 10% mniejsza. Napęd zapewnia rozwinięcie prędkości maksymalnej do 75 km/h na drodze. Zasięg czołgu z normalnym zapasem paliwa i oleju wynosi 600 km.

Rosyjski bloger – Andrei-bt zauważa, że zgodnie z ujawnionymi danymi, dotychczas produkowane modele T-14 Armata w skali 1:35 nie są zbyt dokładne. Największe błędy popełniły chińskie Panda, Takom i Trumpeter. Mniejsze rosyjska Zwiezda. Najdokładniejszy okazał się model w skali 1:48 rosyjskiego ARK-Model.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.