Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

JS Kaga w Cam Ranh

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 14 października 2020

13 października 2020 grupa bojowa japońskiego śmigłowcowca JS Kaga weszła do wietnamskiego portu w Cam Ranh w celu pobrania zaopatrzenia.

Okręty japońskie z grupy bojowej śmigłowcowca JS Kaga w wietnamskiej bazie Cam Ranh / Zdjęcie: MO Japonii

JS Kaga (DDH 184), typu Izumo z niszczycielem JS Ikazuchi (DD 107), typu Murasame tworzą Escort Flotilla 2 i wraz okrętem podwodnym JS Shoryu (SS 510), typu Shoryu, biorą udział w ćwiczeniach zwalczania zagrożeń spod wody na Morzu Południowochińskim.

W manewrach biorą też udział okręty amerykańskie USS John S. McCain (DDG 56), typu Arleigh Burke i okręt zaopatrzeniowy USNS Tippecanoe (T-AO-199), typu Henry J. Kaiser, ale nie ma informacji o ich wejściu do bazy w Cam Ranh.

Najwyraźniej stosunki pomiędzy krajami odczuwającymi zagrożenie ze strony ChRL się zacieśniają, pomimo trudnej historii związanej z okupacją japońską Indochin w czasie II wojny światowej (Manewry JIMEX 20 na Morzu Arabskim, 2020-10-01, Nowa misja JS Kaga, 2018-07-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.