Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

PCG odebrała drugiego H145

Służby państwowe, Przemysł lotniczy, 16 października 2020

Podczas uroczystości z okazji 119. rocznicy powstania Philippine Coast Guard (PCG, filipińska straż wybrzeża) odebrała swój drugi śmigłowiec Airbus H145, zaledwie cztery miesiące po oficjalnym wejściu do eksploatacji pierwszego wiropłata tego typu. Są one wyposażone w radar meteorologiczny, pływaki awaryjne i zewnętrzny głośnik i mogą przenosić zbiornik wody Bambi (do gaszenia pożarów). Do ich zadań należą poszukiwanie i ratownictwo, patrole morskie, wspomaganie organów ścigania i gaszenie pożarów.

Philippine Coast Guard jest pierwszą służbą tego rodzaju w świecie, która eksploatuje śmigłowce H145 / Zdjęcie: Airbus, Marc Abasolo

Prowadząc wiele operacji w kraju przez wiele lat, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jako pierwsi na Filipinach wprowadziliśmy H145 do działań. Nasza służba stale się rozwija i potrzebujemy śmigłowca, który sprosta szerokiemu zakresowi wymagań. Doceniamy wszechstronność, osiągi i niezawodność H145 – powiedział kapitan Philipps Y. Soria, lotnictwa PCG.

Filipińska straż wybrzeża i Airbus przeszły długą drogę od pierwszego śmigłowca Bo105 przekazanego w 1975. Cieszymy się, że PCG wybrała H145 do powiększenia swojej floty. Pierwszy H145 eksploatowany już przez PCG sprawdził się i wykonał liczne misje humanitarne, w tym zrealizowaną na początku marca dostawę środków ochrony osobistej dla placówki PCG Straży w Negros Occidental, prowincji położonej na wyspach Visayas. Cieszymy się również, że drugi H145 wykonał niedawno swoją pierwszą misję obserwacyjną – dodał Lionel de Maupeou, dyrektor zarządzający Airbus Helicopters Philippines.

Na Filipinach lata obecnie 6 H145, używanych głównie do przewozów biznesowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.