Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Elektryczny M5 Ripsaw w 2021

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 21 października 2020

Textron Systems ogłosił, że w przyszłym roku dostarczy US Army do testów w pełni elektryczną wersję prototypu robota bojowego M5 Ripsaw (Robotic Combat Vehicle, RCV). Prawdopodobnie stanie się to na wiosnę. Textron został wybrany przez US Army jako dostawca eksperymentalnego pojazdu bojowego z napędem elektrycznym w ramach programu RCV.

Prototyp robota bojowego M5 Ripsaw. Napęd jego wersji w pełni elektrycznej może mieć moc aż 1600 KMi odpowiednio duży moment obrotowy. Spodziewany zasięg to 400-500 km / Zdjęcie: Textron

Do końca 2020 Textron Systems, a właściwie jego spółka zależna – Howe & Howe, we współpracy z FLIR Systems, ma dostarczyć cztery prototypy 10-tonowego, bardziej konwencjonalnego M5. Te lekkie, bezzałogowe czołgi będą napędzany silnikami wysokoprężnymi i hybrydowymi silnikami elektrycznymi. Textron Systems jest jednym z trzech dostawców, którzy zostali wybrani przez US Army do budowy prototypów średnich robotów bojowych (RCV-Medium). Pozostałe to zespoły General Dynamics Land Systems (GDLS) i QinetiQ North America.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.