Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chile odrzuca Black Hawki i wybiera Mi-17!

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 01 sierpnia 2009

Lotnictwo wojskowe Chile, jedna z najściślej związanych z USA formacja Ameryki Południowej, odrzuciła ofertę zakupu partii wielozadaniowych śmigłowców transportowych Sikorsky S-70 Black Hawk i zamierza nabyć co najmniej 5 rosyjskich Mi-17.

Mi-17 w służbie armii kolumbijskiej, podczas operacji przeciwpartyzanckiej. Fama, o odporności rosyjskich śmigłowców na trudne warunki działań w Ameryce Łacińskiej, robi swoje... Kolumbijczycy, którzy używają także Black Hawków, od 1997 zakupili już 25 Mi-17 / Zdjęcie: via Santiago Rivas

Po wszechstronnym przeanalizowaniu możliwości technicznych i operacyjnych obu maszyn, a także kosztów zakupu, serwisu i ich eksploatacji, Fuerza Aerea de Chile wskazała Mi-17. Według opinii oficerów chilijskich, zadecydowały prostota konstrukcji i obsługi oraz minimalizacja nakładów na całość cyklu życia Mi-17 oraz, oczywiście, cena. Z nieoficjalnych informacji z Santiago wynika, że rosyjski Rosoboronoexport proponuje swoje śmigłowce mniej więcej za połowę ceny Black Hawka.

Na razie Fuerza Aerea de Chile wykorzystuje zaledwie jednego S-70A i doskonale zdaje sobie sprawę, jakie są koszty jego eksploatacji, zaś Mi-17 przechodzą wszechstronne badania w różnych warunkach klimatycznych Chile od 2004.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.