Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Ecureuila w Argentynie

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 21 listopada 2020

Wczoraj po południu śmigłowiec AS 350 Ecureuil leciał z farmy Las Costas w kierunku posiadłości Joaquín V. González. Na jego pokładzie znajdowały się 2 osoby. Jedną z nich był 68-letni Jorge Brito, założyciel i były prezes Banco Macro oraz właściciel Inversora Juramento SA, z centralną farmą trzody chlewnej w Joaquín V. González. Wracał on ze spotkania z gubernatorem Salta – Gustavo Sáenzem w jego oficjalnej rezydencji Finca Las Costas.

Wrak śmigłowca, który rozbił się w wodach rzeki Juramento w Argentynie / Zdjęcie: NA

Śmigłowiec nie doleciał do celu. Rozbił się ok. 15:30 czasu lokalnego (21:30 UTC) w rejonie tamy Cabra Corral i wpadł do wody rzeki Juramento. Wrak znaleziono ok. 75 km od miasta Salta. Obaj lecący śmigłowcem zginęli na miejscu. Drugą ofiarą okazał się Santiago Beauden.

Prawdopodobną przyczyną katastrofy było zahaczenie o przewody energetyczne. Plan lotu był zarejestrowany na nazwisko Brito, jako dowódcy załogi. Śmigłowiec był wyposażony w rejestrator pokładowy, co powinno ułatwić wyjaśnienie okoliczności wydarzenia.

Rozbity śmigłowiec to Eurocopter AS 350B3 Ecureuil zn. rej. LV-FQN, nr ser. 7713. Należał do Helicopter Corporation S.A.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.