Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katastrofa Ecureuila w Argentynie

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 21 listopada 2020

Wczoraj po południu śmigłowiec AS 350 Ecureuil leciał z farmy Las Costas w kierunku posiadłości Joaquín V. González. Na jego pokładzie znajdowały się 2 osoby. Jedną z nich był 68-letni Jorge Brito, założyciel i były prezes Banco Macro oraz właściciel Inversora Juramento SA, z centralną farmą trzody chlewnej w Joaquín V. González. Wracał on ze spotkania z gubernatorem Salta – Gustavo Sáenzem w jego oficjalnej rezydencji Finca Las Costas.

Wrak śmigłowca, który rozbił się w wodach rzeki Juramento w Argentynie / Zdjęcie: NA

Śmigłowiec nie doleciał do celu. Rozbił się ok. 15:30 czasu lokalnego (21:30 UTC) w rejonie tamy Cabra Corral i wpadł do wody rzeki Juramento. Wrak znaleziono ok. 75 km od miasta Salta. Obaj lecący śmigłowcem zginęli na miejscu. Drugą ofiarą okazał się Santiago Beauden.

Prawdopodobną przyczyną katastrofy było zahaczenie o przewody energetyczne. Plan lotu był zarejestrowany na nazwisko Brito, jako dowódcy załogi. Śmigłowiec był wyposażony w rejestrator pokładowy, co powinno ułatwić wyjaśnienie okoliczności wydarzenia.

Rozbity śmigłowiec to Eurocopter AS 350B3 Ecureuil zn. rej. LV-FQN, nr ser. 7713. Należał do Helicopter Corporation S.A.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.