Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pokaz zdolności Spike SR

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 23 listopada 2020

Personel Maavägi (wojsk lądowych Estonii) zrealizował we wrześniu próbne strzelania pocisków Spike SR. W pokazie, który został poprzedzony krótkim instruktażem dla estońskich żołnierzy, dotyczącym użytkowania uzbrojenia, wzięło udział kilka delegacji europejskich, członków klubu użytkowników ppk Spike.

Zalety ppk Spike SR to niewielka masa (zaledwie 10 kg), prostota obsługi i zasięg do 2000 m / Zdjęcia: MO Estonii

Podczas pokazu żołnierze Maavägi ocenili możliwości ppk Spike SR i odpalili dwa pociski, precyzyjnie trafiając w cel. Oprócz strzelań, w ramach pokazu Estończycy używali różnych urządzeń szkoleniowych systemu uzbrojenia, w tym trenażerów przeznaczonych do użycia w terenie i w budynkach. Personel Maavägi ocenił również wysoki poziom mobilności Spike SR i skuteczność tandemowych przeciwpancernych głowic bojowych, które umożliwiają przebicie współczesnego nowoczesnego pancerza z dystansu 2000 m.

Podczas pokazu personel Maavägi ocenił działanie ppk Spike SR i wystrzelił dwa pociski tego typu, precyzyjnie trafiając w cel
 

Przenoszony w zasobniku o długości 98 cm i kierowany optoelektronicznie ppk Spike SR o masie 10 kg może być obsługiwany przez pojedynczego żołnierza, co umożliwia jego odpalanie i zmianę pozycji bez ujawniania lokalizacji. To kluczowa zdolność zarówno w przypadku konfliktów o dużej intensywności, w obliczu inwazji wojsk pancernych, jak i podczas wojny hybrydowej.

We wrześniu 2019 estońskie Ministerstwo Obrony podpisało z Eurospike (spółka joint venture Rafael Advanced Defence Systems, Diehl Defence i Rheinmettal Defence) umowę ramową o wartości 40 mln euro na dostawę ppk Spike LR i wyrzutni ICLU oraz związaną z tym obsługę techniczną i szkolenia (Spike LR dla Estonii , 2019-06-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.