Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ExxonMobil zamawia H145

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 23 listopada 2020

Koncern ExxonMobil podpisał z Airbus Helicopters kontrakt na dostawę dwóch śmigłowców Airbus H145 z pięciołopatowym wirnikiem nośnym. Wiropłaty będą bazowały w zakładzie uzdatniania gazu (HGCP) w prowincji Hela w regionie Highlands w Papui-Nowej Gwinei, gdzie posłużą do transportu personelu i sprzętu w projekcie skraplania gazu ziemnego.

/ Zdjęcie: Eric Raz, Airbus Helicopters

Kluczowe znaczenie dla wyboru nowych H145 przez ExxonMobil miały ich doskonałe osiągi w warunkach górzystych i w klimacie gorącym – w Papui-Nowej Gwinei bardzo często wykonuje się loty na wysokości 5400 stóp w temperaturach dochodzących do 35ºC.

Zawarta umowa jest pierwszą sprzedażą śmigłowców Airbus Helicopters do ExxonMobil i pierwszym zamówieniem na nowe H145 z sektora ropy i gazu pochodzącym z regionu Azji i Pacyfiku.

To zaszczyt zdobyć zaufanie klienta zorientowanego na bezpieczeństwo i osiągi, takiego jak ExxonMobil, który będzie używał naszym śmigłowców w bardzo wymagającym środowisku Papui-Nowej Gwinei – powiedział Ben Bridge, wiceprezes Airbus Helicopters ds. obsługi klientów globalnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.