Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakty na obsługę C-130

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 07 stycznia 2021

Spółka Marshall Aerospace and Defence Group (MADG) otrzymała siedmioletnie kontrakty na obsługę techniczną samolotów transportowych C-130 Hercules dwóch krajów skandynawskich.

/ Zdjęcie: MO Norwegii

Na mocy porozumienia z Duńską Organizacją Zamówień Obronnych i Logistyki (DALO) Brytyjczycy zajmą się obsługą czterech C-130H, eksploatowanych przez Flyvevåbnet (królewskie wojska lotnicze Danii) z Eskadrille 721, stacjonującej w bazie lotniczej Ålborg. Dania współpracuje w tej kwestii z MADG od 1986.

Analogiczna umowa, zawarta z Norweską Organizacją Logistyki Obronności (NDLO), dotyczy obsługi czterech C-130J-30 Luftforsvaret (królewskich wojsk lotniczych Norwegii, na zdjęciu) z 335. Skvadronu (eskadry)135. Luftving (Skrzydła) z bazy Oslo / Gardermoen. MADG zajmuje się norweskimi Herculesami od połowy lat 1970. – wówczas Luftforsvaret używały C-130E/H (Nowy C-130J dla Norwegii, 2012-10-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.