Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MuMNS dla MMCM

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 12 stycznia 2021

Koncern Thales wybrał pojazdy podwodne MuMNS (Multi-Shot Mine Neutralisation System) dla francusko-brytyjskiego programu zwalczania min morskich MMCM (Maritime Mine Counter Measures). Zamówienie zostało potwierdzone w czwartym kwartale 2020. Jego wartość to około 300 mln SEK.

Pierwsze dostawy pojazdów podwodnych typu MuMNS, do niszczenia min morskich i improwizowanych urządzeń wybuchowych w strefach przybrzeżnych, dla programu MMCM zostaną zrealizowane w 2022 / Ilustracja: Saab

W ramach umowy Saab dostarczy systemy identyfikacji i likwidacji min, które będą obsługiwane z bezzałogowych pojazdów nawodnych, opracowywanego przez Autonomous Surface Vehicles. Dostarczone systemy będą eksploatowane przez jednostki francuskiej Marine Nationale i brytyjskiej Royal Navy. Nadzór nad programem MMCM sprawuje europejska agencja współpracy zbrojeniowej (OCCAR).

W skład MuMNS wchodzą: standardowy bezzałogowy pojazd głębinowy rodziny Seaeye, zasobnik Storm z trzema prowadnicami i ładunki wybuchowe wyposażone w układy sterowania. Jego podstawową zaletą jest możliwość niszczenia do 3 celów podwodnych podczas jednej misji z bezpiecznej odległości (Rozwój MuMNS, 2015-09-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.