Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Virgin Galactic ujawnił Imagine

Astronautyka, Przemysł lotniczy, 03 kwietnia 2021

Kompania Virgin Galactic ujawniła pierwszy suborbitalny statek kosmiczny serii SpaceShip III nazwany VSS Imagine. Konstrukcja 3. generacji jest modułowa, co ma ułatwić obsługę techniczną. Przy okazji poinformowano, że budowany jest drugi członek floty SpaceShip III – VSS Inspire.

VSS Imaginema powłokę z lustrzanego materiału, który odbija promieniowanie i ma zapewnić dodatkową izolację termiczną / Zdjęcie: Virgin Galactic

VSS Imagine ma wkrótce rozpocząć testy naziemne. Loty szybowcowe planowane są na lato 2021. Podobnie jak pojazdy poprzedniej generacji, SpaceShip III będą przez samoloty-nosiciele wynoszone na wysokość ok. 15 km, skąd w locie suborbitalnym wzniosą się na wysokość 100 km.

Testy SpaceShipTwo (Katastrofa SpaceShipTwo, 2014-11-01) VSS Unity trwają od 2016. Jego kolejny lot zaplanowano na maj. Pojazd ma zabierać 6 pasażerów i 2 pilotów.

Komercyjne loty suborbitalne pojazdów Virgin Galactic mają się rozpocząć w 2022. Opłata za lot wynosi ok. 250 tys. USD. Pasażerowie zobaczą krzywiznę ziemi i doświadczą przez chwilę stanu nieważkości. Lot ma trwać ok. 1,5 godziny.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.