Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Konie dla olimpijczyków

Lotnictwo cywilne, 15 lipca 2021

Linie Emirates SkyCargo planują 8 lotów, aby na pokładzie towarowego Boeinga 777 przewieźć 247 koni, które wezmą udział w Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Pierwszy lot z 36 końmi wylądował już na lotnisku Haneda w Tokio. Emirates będą też obsługiwać dodatkowe 8 lotów powrotnych z Tokio do Liege. W ramach tego czarteru przewoźnik współpracuje z Peden Bloodstock, wiodącym międzynarodowym specjalistą od transportu koni.

Pierwszy lot z końmi, które wezmą udział w Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020, wylądował już na lotnisku Haneda w Tokio / Zdjęcie: Emirates SkyCargo

Podczas lotów konie będą wygodnie osadzane w specjalnie zaprojektowanych dla nich boksach. Linie Emirates SkyCargo przetransportują 131 takich boksów. Ponadto ze zwierzętami będzie podróżowało 59 opiekunów, którzy zapewnią koniom dobrą opiekę, pokarm i pojenie podczas lotu z Liege do Hanedy, przez krótki postój w Dubaju. Następnie linie Emirates będą przewozić z Liege 20 ton żywności i picia dla zwierząt oraz 100 ton specjalnego sprzętu.

Emirates mają wieloletnie doświadczenie w transporcie koni na sześciu kontynentach na międzynarodowe imprezy sportowe i dysponują dobrze wyszkolonym zespołem, aby zapewnić koniom komfortowy i bezstresowy lot. Przewoźnik przestrzega przepisów krajowych i międzynarodowych dotyczących transportu żywych zwierząt, w tym przepisów IATA Live Animals (LAR).  Arabskie linie są także sponsorem tytularnym wielu prestiżowych, światowych turniejów wyścigów konnych oraz sponsorem Godolphin, wiodącego na świecie zespołu w tej dyscyplinie sportu (Emirates SkyCargo transportują konie sportowe, 2018-04-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.