Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dwa nowe samoloty Enter Air

Lotnictwo cywilne, 21 lipca 2021

Flota linii Enter Air powiększyła się o dwa kolejne Boeingi 737-800. W sezonie lato 2021 przewoźnik będzie wykonywał operacje z użyciem 26 samolotów.

Flota Enter Air składa się aktualnie z 24 Boeingów 737-800 i dwóch Boeingów 737 MAX 8 / Zdjęcie: Enter Air

Pozyskanie nowych samolotów to odpowiedź na duży popyt ze strony touroperatorów i zwiększoną aktywność turystów po długim oczekiwaniu na upragnione wakacje. Na początku roku sytuacja na rynku była jeszcze zbyt niepewna i nie byliśmy w stanie dobrać większej liczby samolotów, ponieważ zabrakłoby czasu na dostawę przed sezonem. Mieliśmy niezrealizowane zamówienia z poprzedniego roku i dlatego udało nam się powiększyć flotę o dwa samoloty skonfigurowane w taki sam sposób jak reszta floty. Ostatnio dostajemy coraz więcej zapytań z całej Europy o dostępność samolotów, co świadczy o dużej dynamice powrotu do latania, a rynek nisko kosztowych przelotów czarterowych jest tu niekwestionowanym liderem – mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor generalny Enter Air

Flota Enter Air składa się aktualnie z 24 Boeingów 737-800 i dwóch Boeingów 737 MAX 8. Oznacza to, że w sezonie lato 2021 Enter Air będą wykonywały operacje lotnicze z użyciem 26 samolotów, czyli o jednym więcej w porównaniu do sezon lato 2019.

Pierwszy z nowych samolotów, o znakach rejestracyjnych SP-ESK, w ostatnim czasie zakończył niezbędne przeglądy, a pierwszy operacyjny lot w barwach Enter Air wykonał 3 lipca z Katowic do Larnaki. Z kolei we wtorek 20 lipca do Polski przyleciał samolot noszący znaki rejestracyjne SP-ESI, który przez ostatnie kilka miesięcy był przygotowana do finalnej dostawy w bazie technicznej na południu Francji. Jego wdrożenie do operacji nastąpi w najbliższym czasie.

Pod koniec czerwca, czyli tuż przed szczytem sezonu odebraliśmy samolot, który był już w polskim rejestrze, ale musieliśmy go dostosować do naszych standardów technicznych, konfiguracji i dokumentacji, co okazało się bardzo pracochłonnym procesem i zajęło dostawcy ponad 7 miesięcy. Redukując dalsze opóźnienie w dostawie zdecydowaliśmy o niemalowaniu samolotu w nasze barwy na sezon lato 2021. Wykonamy to dopiero po jego zakończeniu. Maszyna wykonuje już loty w ramach zakontraktowanego na sezon letni programu. Drugi samolot miał do nas dotrzeć już 14 miesięcy temu, ale dostawę wstrzymaliśmy przez ograniczenia związane z pandemią. Obydwa zostały pozyskane na zasadzie leasingu operacyjnego – dodaje Mariusz Olechno, członek zarządu i dyrektor techniczny Enter Air (Nowe umowy Enter Air, 2021-07-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.