Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

29. edycja MSPO

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 03 września 2021

7 września rozpocznie się kolejna, już 29. edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Przedstawiciele polskiego przemysłu zbrojeniowego będą stanowić podczas MSPO 2021 najliczniejszą grupę wystawców. Wśród nich znajdzie się m.in. HSW, która zaprezentuje oferowane przez pojazdy opancerzone 4x4, KTO Rosomak w wariantach specjalistycznych i nowe lekkie podwozie gąsienicowe z moździerzem M120 Rak. Na ekspozycjach znajdą się również rozwiązania z obszaru C4ISR, środków bojowych i wyposażenia indywidualnego. Nie zabraknie także produktów Fabryki Broni Łucznik i Zakładów Mechanicznych Tarnów. Spośród systemów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych będziemy mogli zobaczyć m.in. propozycje PIT-RADWAR na potrzeby programu Noteć, a także rozwiązania na potrzeby programu Wisła.

Na tegorocznym MSPO pojawi się 400 wystawców z 27 krajów / Zdjęcie: Targi Kielce

Obok ekspozycji przemysłu na MSPO 2021 tradycyjnie zorganizowana będzie wystawa Sił Zbrojnych RP. W tym roku jest ona organizowana pod hasłem: Wytrwać-Opanować-Pokonać.

Liczna będzie reprezentacja wystawców zagranicznych. Wśród 27 państw będzie można zobaczyć ekspozycje przedsiębiorstw z Austrii, Belgii, Bułgarii, Chin, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Izraela, Japonii, Kanady, Republiki Korei., Niemiec, Norwegii, Republiki Południowej Afryki, Słowacji, Słowenii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.

W Pawilonach Narodowych zaprezentują się podmioty z USA (41 wystawców), Wielkiej Brytanii (13 wystawców), Niemiec (19 wystawców), Norwegii (8 wystawców), Włoch (3 wystawców) i Ukrainy (2 wystawców). Pawilony zastąpią znane z wcześniejszych edycji Wystawy Narodowe. Od 2004 Wystawy Narodowe przygotowało 13 państw, w tym: Niemcy, Norwegia, Francja, Izrael, USA, Szwecja, Państwa Grupy V4, Wielka Brytania, Włochy, Turcja, Izrael i Republika Korei.

Progres jest widoczny zwłaszcza jeżeli porównamy dane tego i poprzedniego roku – 185 wystawców z 15 krajów w 2020, 400 wystawców z 27 krajów w 2021. Spotykamy się oczywiście cały czas z pewnymi ograniczeniami wynikającymi z pandemii SARS-CoV-2. Na wystawie nie pojawią się, np. przedsiębiorstwa australijskie, ze względu na panujące w tym kraju obostrzenia w ruchu międzynarodowym. Liczymy jednak, że już w przyszłym roku jubileuszowa 30. edycja Salonu odbędzie się w wymiarze znanym nam wszystkim z lat przed pandemią – powiedział prezes zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń.

Trwająca pandemia to także powód, z którego dla Salonu niezwykle ważne będzie bezpieczeństwo uczestników. W tym roku oprócz znanych z wcześniejszej edycji środków bezpieczeństwa w postaci kabin dekontaminacyjnych, zasłaniania ust i nosa oraz szczegółowego dezynfekowania powierzchni pojawią się kolejne. Wszyscy goście i wystawcy są zobowiązani do wypełnienia ankiety dotyczącej szczepienia przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2. Wiedza na ten temat jest niezbędna do oszacowania ile osób może przebywać w danym momencie w obiektach targowych. Pracownicy Targów Kielce należą do osób zaszczepionych (250 wystawców na XXIX MSPO , 2021-08-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.