Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

4 ofiary zderzenia samolotów

Lotnictwo cywilne, 17 października 2009

Dwa samoloty zderzyły się dzisiaj w okolicach La Rochelle we Francji. W katastrofie zginęły 4 osoby.

Jeden ze zniszczonych w katastrofie samolotów to 14-letni jednosilnikowy, 4-miejscowy dolnopłat Océanair TC160 (zmodyfikowany Robin DR400-120A) nr rej. F-GAOG), nr ser. 1213, należący do Aéroclub du Pays Rochefortais

4-miejscowy samolot TC160 wystartował ok. 10:00 z lotniska aeroklubowego w Cognac w prowincji Charente. Pilotował go miejscowy winiarz Jean-Paul Rodet, pilot z 40-godzinnym stażem, pod okiem instruktora - Guy Ploucharta, pilota wojskowego z nalotem 15 tys. godzin. Trzecią osobą na pokładzie był kolega pilota z Ariege. Zgodnie z planem, mieli polecieć do La Rochelle i wrócić do Cognac.

Ok. 10:50 TC160 zderzył się na wysokości ok. 400 m w miejscu zwanym La Combe, w pobliżu Beaugeay w Charente-Maritime z samolotem ultralekkim, który pilotowała 20-latka z aeroklubu Saint-Agnant koło Rochefort, wykonująca swój pierwszy samodzielny lot. Jej lot nadzorował instruktor z wieży kontroli lotu na rodzimym lotnisku aeroklubu - 5 km od Beaugey.

Pilot i dwaj pasażerowie TC160 oraz 20-letnia uczennica zginęli na miejscu. Nie wiadomo dlaczego doszło do katastrofy. W chwili zderzenia warunki atmosferyczne były idealne. Być może któryś z pilotów został oślepiony przez słońce.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.