Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

WZInż. oddziałem HSW

Transakcje, Przemysł zbrojeniowy, 02 grudnia 2021

Wczoraj, 1 grudnia 2021, wpisem do rejestru przedsiębiorców prowadzonym przez XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Sądu Rejonowego w Rzeszowie zakończył się proces inkorporacji Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych w struktury Huty Stalowa Wola. W efekcie procesu z dniem 1 grudnia br. WZInż. rozpoczęły działalność w formule zamiejscowego oddziału HSW.

 Nowo utworzony oddział HSW w Dęblinie będize kontynuował dotychczasową działalności, w tym remonty, modernizacje i modyfikacje sprzętu eksploatowanego w Siłach Zbrojnych RP / Zdjęcie: Wojskowe Zakłady Inżynieryjne

Podstawą uruchomienia procesu inkorporacji była Uchwała Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia z 29 października 2021 w sprawie połączenia Huty Stalowa Wola z Wojskowymi Zakładami Inżynieryjnymi z siedzibą w Dęblinie. Proces przeprowadzono w trybie art. 492 § 1 pkt 1. Kodeksu Spółek Handlowych, który zakładał przeniesienie majątku WZInż. w zamian za akcje HSW dla akcjonariuszy spółki przejmowanej. Proces podwyższył kapitał zakładowy HSW, która zyskała oddział w Dęblinie.

Zmiany własnościowo-kapitałowe formalnie rozpoczęły Uchwały Zarządów obu Spółek podjęte w lipcu 2021, które były poprzedzone wieloma analizami, w tym badaniem due diligence spółki przejmowanej. Jednocześnie przyjęto plan połączenia spółek. Przeprowadzono również dialog ze stroną społeczną. Ostatnim etapem czynności prawnych były uchwały Zgromadzeń Akcjonariuszy Spółek. W dniu 5 listopada 2021 złożono wniosek o zmianę wpisu do sądu rejestrowego o dokonanie wpisu w przedmiocie połączenia spółek.

Specjalizacja serwisowo-remontowa Oddziału w Dęblinie zostanie utrzymana, natomiast w dalszym etapie planowane jest rozwinięcie centrum szkoleniowo-obsługowego w oparciu o doświadczenie i zasoby WZInż. W pierwszym etapie funkcjonowania oddział będzie kontynuował działalność w oparciu o sprzedaż części do remontowanego sprzętu wojskowego i udział w produkcji sprzętu. W dalszej perspektywie kierunkiem rozwoju będzie stworzenie i rozwój kompetencji szkoleniowych oraz serwisu wyrobów produkowanych w HSW.

Nowo utworzony oddział w Dęblinie w swoich kompetencjach zachowa dotychczasowy zakres działalności, w tym wykonywanie remontów, modernizacji i modyfikacji sprzętu eksploatowanego w Siłach Zbrojnych RP, w szczególności: sprzętu inżynieryjnego, sprzętu minersko – rozpoznawczego, sprzętu saperskiego, pojazdów samochodowych różnego przeznaczenia (w tym specjalistycznych), pojazdów gąsienicowych wszelkich typów, silników wykorzystywanych w powyższym sprzęcie; produkcję zespołów, podzespołów do tego sprzętu, a także szerokiej gamy kontenerów i zabudów kontenerowych na potrzeby sił zbrojnych i rynku cywilnego; konstrukcji stalowych i innych konstrukcji spawanych.

Dzięki doświadczeniu Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych Huta Stalowa Wola zyska strukturę obsługowo-remontową. HSW w przeszłości samodzielnie nie serwisowała produkowanego sprzętu, czym zajmowały się wyspecjalizowane zakłady remontowe. Dodatkowym atutem nowego Oddziału w Dęblinie jest jego lokalizacja w środkowej Polsce, co ma znaczenie dla zapewnienia efektywnej obsługi serwisowej. HSW planuje rozwinąć zakres serwisu oraz stworzyć centrum szkoleniowe przy wykorzystaniu infrastruktury i doświadczenia WZInż. – podkreśla prezes HSW Bartłomiej Zając (Połączenie HSW z WZInż, 2021-07-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.