Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udana próba rakiety

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 01 listopada 2009

Okręt podwodny Briansk wystrzelił spod wody strategiczną rakietę balistyczną, prawdopodobnie typu Siniewa. Próbę przeprowadzono dziś na Morzu Barentsa.

Źródła w WMF podają, że głowice ćwiczebne po oddzieleniu od rakiety trafiły w wyznaczone cele. Nie wiadomo jakiego typu była wystrzelona rakieta, ale prawdopodobnie chodzi o R-29RMU2 Siniewa. W tego typu rakiety uzbrojony jest bowiem okręt podwodny Briansk. Poprzednie próby Siniewy z udziałem Brianska odbyły się w lipcu (Kolejna próba Siniewy).

Wcześniej informowano, że na przełomie października i listopada zostanie przeprowadzony test rozwijanej z dużymi problemami rakiety Buława (Wadliwy pironabój w Buławie). Do jej wystrzeliwania dostosowany jest OP Dmitrij Donskoj.

Rakietowy okręt podwodny Briansk należy do proj. 667BDRM Delfin. Został zwodowany w 1988. Wchodzi w skład Floty Północnej. W 2002 był modernizowany.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.