Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Marines pobili Gruzinów

Strategia i polityka, 02 listopada 2009

Wczoraj w centrum Tbilisi pijani amerykańscy żołnierze pobili dwóch Gruzinów i uciekli.

Amerykańscy Marines uczestniczą (uczestniczyli?) w ćwiczeniach na terenie Gruzji. Do centrum Tbilisi wybrali się w ramach wolnego czasu, w strojach cywilnych. Do bójki doszło koło hotelu Warazi, gdy gruzińscy przechodnie zwrócili uwagę na niewłaściwe zachowanie żołnierzy. Jeden z nich rozbił butelkę na głowie Gruzina. Amerykanie uciekli z miejsca bójki. Na miejscu incydentu, głównie na schodach hotelu, zostało dużo śladów krwi.

Wiceminister spraw wewnętrznych Gruzji Nino Kałandzdze poinformował, że Tbilisi nie będzie oficjalnie interweniować w sprawie incydentu z udziałem żołnierzy amerykańskich. Nie zostali oni zatrzymani przez funkcjonariuszy gruzińskich służb porządkowych.

Dwutygodniowe ćwiczenia Immediate Response z udziałem instruktorów US Marines mają przygotować kolejnych żołnierzy gruzińskich do udziału w misji w Afganistanie. Odbywają się one od 26 października w bazie Waziani. W Gruzji przebywa też stały kontyngent amerykański.

To już kolejna w krótkim czasie bójka z udziałem Amerykanów w Gruzji. Do poprzedniej doszło 22 lipca. Uczestniczyli w niej ochroniarze wiceprezydenta USA Joe Bidena.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.