Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Debiut SD-03 w USA

Nowe technologie, Lotnictwo cywilne, Imprezy branżowe, 08 stycznia 2022

Osobisty samolot eVTOL SD-03 (Opóźnienie SkyDrive SD-03, 2021-11-01), zaprojektowany przez japoński start-up SkySrive, został po raz pierwszy pokazany za granicą – podczas Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas. Przedsiębiorstwo zapowiedziało, że produkcyjna wersja pojazdu – SD-05 uzyska w Japonii certyfikat typu w 2025. Wniosek o certyfikację producent złożył w japońskim organie nadzoru pod koniec października 2021.

Osobisty samolot eVTOL SD-03 zaprojektowany przez japoński start-up SkySrive zaprezentowany podczas Consumer Electronics Show w Las Vegas / Zdjęcie: Twitter – pressreader

Pełnowymiarowy demonstrator technologii eVTOL SD-03 rozpoczął testy w locie w 2020. Długotrwałość jego lotu nie przekracza 10 minut, a prędkość maksymalna sięga 50 km/h. SD-05 ma utrzymywać się w powietrzu nieco dłużej.

W sierpniu 2021 w rundzie finansowania serii B SkyDrive zebrał 3,9 mld jenów (ponad 30 mln USD). Zebrane środki mają wesprzeć rozwój technologii miejskiej mobilności lotniczej, w tym latających taksówek i bezzałogowców towarowych. Start-up, który powstał w 2018, zebrał już na swe programy ponad 50 mln USD.

Podczas konferencji prasowej 4 stycznia w Tokio premier Japonii Fumio Kishida zobowiązał rząd do wspierania wysiłków na rzecz wprowadzenia na rynek pojazdów eVTOL. – Aby wdrożyć latające samochody, wyprzedzające resztę świata, na czas wystawy Osaka-Kansai Expo 2025, będziemy współpracować nie tylko z odpowiednimi ministerstwami i agencjami, ale także z sektorem prywatnym, ekspertami i samorządami – zadeklarował. Wspólnie wypracujemy potrzebne reulacje, takie jak normy bezpieczeństwa dla statków powietrznych i zarządzania ich eksploatacją, aby rozwijać niezbędne technologie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.