Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Okręt ze szczątków WTC

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 08 listopada 2009

Wczoraj odbyła się uroczystość przyjęcia do służby okrętu desantowego-doku USS New York. Jego konstrukcja jest zbudowana z wykorzystaniem szczątków zniszczonych 11 września 2001 biurowców WTC.

Okręt, zbudowany w stoczni Northrop Grummana (USS New York po próbach) Avondale, w Nowym Orleanie kosztował ok. miliard dolarów. Jego część dziobowa została wykonana z 7,5 ton stali pochodzącej z ruin biurowców World Trade Center, zniszczonych w zamachu terrorystycznym 11 września 2001. W 85-minutowej ceremonii wzięły udział 3 tysiące osób, w tym wiele związanych z ofiarami zamachu. Amerykańska flaga zawisła na okręcie o 12:03 w obecności sekretarz stanu, Hillary Clinton.

USS New York to piąty w US Navy okręt desantowy dok typu San Antonio. Jego załogę stanowi 360 marynarzy. Do połowy tygodnia okręt będzie dostępny dla publiczności (cumuje przy pirsie 88). Później popłynie do bazy Norfolk, gdzie zostanie przygotowany do działań bojowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.