Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MAUL zamówiony przez Kanadę

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 10 listopada 2009

Kanadyjska agencja badań wojskowych, Defence R&D Canada zamówiła w Metal Storm 3 podwieszane strzelby MAUL kalibru 12, wraz z amunicją. Będą one wykorzystywane do testów.

MAUL ma być przede wszystkim bronią podwieszaną…

MAUL (Multi-shot Accessory Under-barrel Launchers) to rozwijana wraz z US Army 5 nabojowa strzelba podwieszana, z amunicją umieszczoną - tak jak we wszystkich rozwiązaniach Metal Storm - bezpośrednio w lufie, nabój za nabojem.

Rozwiązanie to pozwala na znaczne uproszczenie konstrukcji i obniżenie masy - cały zestaw waży 0,8 kg - jak również, teoretycznie, na znacznie zwiększenie szybkostrzelności. Jedynym skomplikowanym urządzeniem jest elektronicznie sterowany mechanizm zapłonu, pozwalający na dowolne sterowanie w czasie odpaleniem następnego pocisku.

… może jednak występować również samodzielnie. Na razie skuteczność rozwiązania nie została jeszcze w pełni zweryfikowana. Pierwsze strzelania odbyły się 24 kwietnia bieżącego roku w ośrodku Chantilly w stanie Wirginia / Zdjęcia: Metal Storm

Broń rozwijana jest przez australijską spółkę, która ma jednak swoje filie w USA i prowadzi większość swoich prac rozwojowych na zlecenie sił zbrojnych USA. Dotyczą one głównie jedno i wielolufowych granatników kalibru 40 mm. Drugim, podstawowym celem działania, jest wspomniane już opracowanie skutecznej strzelby, kalibru 12.

W założeniach MAUL mają służyć nie tylko do zabijania przeciwników, ale również np. do wyważania drzwi lub - przy stosowaniu specjalnej amunicji - do rozpędzania demonstracji.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.