Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemiecka KUKA dla F-35

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 11 listopada 2009

Amerykańskie zakłady niemieckiej spółki KUKA Systems za 100 mln USD dostarczą do zakładów Northrop Grummana pełną linię montażową centralnej części kadłuba myśliwców F-35. Prace zostaną ukończone w 2014.

Niemieckie przedsiębiorstwo, zatrudniające 3700 osób w zakładach w kilkunastu państwach świata, jest jednym z największych dostawców robotów przemysłowych i kompletnych linii produkcyjnych.

Zamówienie Northrop Grummana jest największym w historii KUKA Systems North America, z siedzibą w Sterling Heights. Zakłada stworzenie linii montażowej centralnej części kadłuba myśliwców F-35. Prace rozpoczną się w 2010 i będą trwały do 2014.

Linia będzie posiadała 78 stanowisk, obsługiwanych przez ponad 500 urządzeń. Będą one w większości pochodzić z różnych przedsiębiorstw koncernu KUKA, ale również od tradycyjnych poddostawców Northrop Grummana.

Zlecenie jest pierwszym w historii przypadkiem powierzenia budowy linii montażowej przez duże przedsiębiorstwo lotnicze spółce zewnętrznej. Do tej pory podwykonawcy dostarczali jedynie urządzenia, integrowane przez producenta samolotów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.