Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Akumulatory o dużej gęstości energii

Nowe technologie, Przemysł lotniczy, 12 lutego 2022

Amerykańska Amprius Technologies rozpoczęła dostawy ogniw litowo-jonowych o wysokiej gęstości energii, równej 450 Wh/kg (1150 Wh/L). To o 50% więcej niż w przypadku typowych obecnie stosowanych ogniw. Dzięki technologii anody Si-Nanowire stanowią one ulepszenie w stosunku do prezentowanych w listopadzie 2021 ogniw o gęstości 405 Wh/kg.

Nowe ogniwa produkowane przez Amprius Technologies osiągają gęstość energii na poziomie 450 Wh/kg / Zdjęcie: Amprius Technologies

Pierwsza dostawa nowych ogniw trafiła do nieujawnionego producenta pseudo-satelitów. Jednak głównym odbiorcą ma być przemysł lotniczy, w tym producenci samolotów z napędem elektrycznym nowej generacji i wojskowych bezzałogowców. Ogniwa o dużej gęstości energii pozwolą na znaczne zwiększenie zasięgu i długotrwałości lotu. Jeszcze w 2022 Amprius Technologies mają rozpocząć produkcję ogniw o gęstości 500 Wh/kg.

W grudniu 2021 Amprius Technologies ogłosiła przełom w szybkości ładowania akumulatorów. Jej nowe ogniwa można ładować do 80% pojemności w ciągu zaledwie 6 minut. Problemem pozostaje mała skala produkcji. Jej wzrost ma nastąpić dopiero w 2024.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.