Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Selex Galileo zmodernizuje kazachskie T-72

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 listopada 2009

Kazachstan zawarł z włoskim koncernem Finmeccanica umowę o modernizacji posiadanych czołgów T-72.

Porozumienie zostało zawarte 4 listopada pomiędzy Finmeccanica a kazachskim funduszem Samruk-Kazyna. Dotyczy nie tylko modernizacji czołgów, ale też kolei (z udziałem Ansaldo STS i Temir Zholy) i śmigłowców cywilnych (z udziałem AgustaWestland powstanie też ośrodek szkoleniowy) oraz instalacji gazowych w autobusach. W realizacji części wojskowej udział weźmie przedsiębiorstwo KazEngineering.

Z udziałem Selex Galileo zmodernizowane zostaną przede wszystkim systemy optoelektroniczne czołgów T-72. Na razie nie podano wartości transakcji, ani terminu jej realizacji.

O zawarciu umowy poinformowano w Rzymie w obecności premiera Włoch Silvio Berlusconiego i prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa.

Według danych z końca 2007, Kazachstan posiada 650 czołgów T-72. Oprócz nich 300 przechowuje w magazynach - to czołgi wywiezione z europejskiej części ZSRS w wyniku podpisania porozumienia o ograniczeniu zbrojeń konwencjonalnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.