Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zakończenie testów radaru Snow

Przemysł zbrojeniowy, Obrona powietrzna, 24 lutego 2022

Według doniesień ukraińskich mediów zakończone zostały próby państwowe lekkiej stacji radiolokacyjnej Snow (ukr. Sen) do monitorowania przestrzeni powietrznej. Została ona opracowana przez przedsiębiorstwo Ukrspectechnika.

Maksymalny zasięg radaru Snow to 50 km / Zdjęcie: Twitter

Radar w czasie prób miał się wykazać wysokimi parametrami wykrywania niewielkich obiektów o małej skutecznej powierzchni odbicia i poruszających się na małej wysokości. Wprowadzenie do służby radarów Snow pozwoli wyeliminować niedostatki licznych stacji proweniencji radzieckiej używanych do tej pory przez SZ Ukrainy.

Snow jest radarem przystosowanym do wykrywania samolotów, śmigłowców, bsl, szybowców i innych. Działa on w trybie automatycznym i poprzez kanały łączności bezprzewodowej przesyła dane do stanowisk dowodzenia. Możliwe jest także działanie w trybie nieautomatycznym. Radar ma być stosowany zarówno w wersji stacjonarnej, jak też mobilnej, montowanej na pojazdach lub przyczepach.

Antena radaru jest w pełni cyfrowa. Zasięg stacji to 50 km a wysokość wykrywanych celów mieści się w przedziale 20-5000 m. Antena radaru pokrywa pełną sferę 360º i od -10º do 30º w elewacji. Radar pracuje w paśmie L (Ukraiński radar pola walki, 2019-05-23).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.