Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lightning rozbił się w RPA

Lotnictwo cywilne, 14 listopada 2009
W czasie pokazów lotniczych w RPA rozbił się historyczny myśliwiec English Electric Lightning. Jego pilot zginął.

Do katastrofy doszło dziś w bazie Overberg koło Bredasdorp. Lighyning należał do grupy Thunder City z Cape Town, która posiada kilka historycznych samolotów, wycofanych już z uzbrojenia. Według szefa grupy, Mike Beachy, najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy była awaria systemu hydraulicznego.

Pilot Lightninga (nr rej. ZU-BEX, w RAF - XS451), który zginął w katastrofie to Dave Stock. Przed zderzeniem z ziemią trzykrotnie próbował się katapultować, ale instalacja fotela nie zadziałała. Nie udało się też zrzucić awaryjnie paliwa, by uniknąć pożaru. Samolot rozbił się kilkanaście kilometrów od miejsca pokazów. Ekipy ratunkowe poszukiwały ciała pilota ponad 2 godziny.

Stock wykonał w swej historii ponad 2 tysiące lotów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.